• 2018-2019
     
    Office Staff
     
     Laura Hollis
    Principal
     Brenda Keagy
     Office Manager
     Debbie Williams
     Health Technician
     
    Certificated Classroom Staff
     
     Grade  Name
     Room #
    TK Michelle Stagner-Wermers  8
     K Linda Greene K2
     K Stephanie Rutledge
     K1 
     1 Debbie Connin 10
     1 Andrea Smith 11
     2 Kimberly Sass

    5

     2 Jo Steele 6
     2 / 3 Marianne Ek 12
     3 Kristin Baez 15
     3 Katy Orr 18
     4 Kristen Ashworth 16
     4 Tracy Beach 14
     5 Sandra Fuller 19
     5 / 6 Mick Macres
    2
    6
    Jennifer Cranny
    3
         
     SAI Instructor Jeffrey Godes 17
     SAI Instructor Natalie Jager 4
     SAI Instructor Sara Vaughn  9
     
    Certificated Support Staff
     
     Title  Name  Room #
    SAI (Specialized Academic Instructor)  Jeffrey Godes 17
    SAI (Specialized Academic Instructor)  Natalie Jager
    SAI (Specialzed Academic Instructor) Sara Vaughn 9
    SLP (Speech, Language Pathologist) Magry Smith 1A
    Psychologist  Clara Izadi 1
    Intervention Teacher  Jennifer McBrearty 23
    Occupational Therapist  Cara Olsen  
     
    Classified Staff
     
     Title  Name  Room #
     ESS Leader Matt Winet  Auditorium
     Library Media Technician Clarissa Meckstroth  Library
     Senior Custodian Daniel Sanchez  
     Night Custodian Ramon Cervantes  
     Child Nutrition (Lead)   Cafe
     Child Nutrition June Wood Cafe
     Paraprofessional, RSP Stephanie Caudle 9
     Paraprofessional Elena Gefrom 4
     Paraprofessional Debbie Smith  
     Paraprofessional Michelle Steward 17
     Paraprofessional JoBeth Stelzer  
     Paraprofessional Safiya Watson 9
     Paraprofessional Debbie Smith  
     Recess Supervisor
    Nikki Deal  
     Recess Supervisor Terri Huntsman  
     Recess Supervisor Bridgette Lewin  
     Recess Supervisor Delores Slater  
     Recess Supervisor Greg Taylor  
     Recess Supervisor LaLena Todd  
     Recess Supervisor Cat Youngblood